МАЛІОК.  ЗІРОЧКИ ПРО ЗІРОК

ШКОЛА СПОРТИВНОЇ ЖУРНАЛІСТИКИ

IMG_4464.JPG

 Чи можуть завершитися круті проекти? Звичайно, ні. Вони перероджуються, апгрейдяться і починають нову історію. Так буде і з школою спортивної журналістики «МАЛІОК. ЗІРОЧКИ ПРО ЗІРОК», яка вже зараз готується до другого запуску. А поки давайте згадаємо, як усе починалося.

IMG_1503.JPG

ШЛЯХ ДО ЗІРОК

 

Ще у 2019 році з’явився задум від Мар’яни Ангелової (з підказки Вадима Гутцайта) - а що, якби на площі Зірок спортивної слави у Києві ми могли подивитися відео про наших зірок спорту! О, це можливо - відео знімуть діти і його можна буде переглянути через QR-код.

 

Потім велика команда проекту розробила всю концепцію школи, створила навчальний план, вигадала купу цікавих мотиваторів і, нарешті, оголосила про запуск курсів спортивної журналістики.

 

Активна робота розпочалась із онлан-челенджу розповідей “ЗА ЩО Я ЛЮБЛЮ СПОРТ”, де діти надсилали нам свої листи, а команда експертів мала відібрати кращих юнкорів. Друзі, ви просто завалили нас своїми “освідченнями”. Скільки ж серед вас спортсменів! 

 

Чесно, ми так і не змогли відібрати лише 25 найкращих робіт, том у школу «МАЛІОК. ЗІРОЧКИ ПРО ЗІРОК» потрапило 50 юних журналістів.

А ПОТІМ ПОНЕСЛОСЯ-ЗАКРУТИЛОСЯ…

Перша здибанка в онлайн-форматі, зустрічі в уже знайомому та рідному Музеї Кличків. До речі, це дійсно культове місце. Лише мультимедійна екскурсія чого варта. Таке враження, ніби побували на справжньому боксерському поєдинку. Але це ми трохи відійшли від теми.

 

Щонеділі ми зустрічалися на майстер-класи від супер-профі журналістів. Вадим Щербачов розпочав цей «марафон». Саме він познайомив із головними принципами роботи і розкрив кілька секретів. Роберто Моралес підхопив естафету, провівши наших учнів у світ коментаторства. А яким цікавим навичкам навчили інші тренери – Юрій Коваленко, Ангел Ангелов та Мар’яна Ангелова. З ними зірочки вперше взяли камери і почали знімати свої сюжети. 

УВЕСЬ ЦЕЙ ЧАС МАЙСТРИ ПРОКАЧУВАЛИ НАШИХ ЗІРОЧОК

Тому ми просто зобов'язані розкрити вам кілька інсайдерських порад.

Валентин Щербачов, спортивний журналіст, коментатор

Професійні спортсмени не люблять непрофесійних журналістів і банальні запитання. Обов‘язково вибудуйте план інтерв‘ю та запишіть його.

IMG_4449 (1).PNG
IMG_4446_edited.jpg

Роберто Моралес, спортивний журналіст, коментатор

Критично ставтеся до усієї інформації, яку ви отримуєте. Вам може лише здаватися, що хтось випадково проговорився чи “злив” вам якісь дані. Вас можуть таким чином просто використовувати. Тож двічі перевіряйте усе, що бачите, чуєте чи читаєте. 

Юрій Коваленко, професійний актор-імітатор голосів

Голос – це один із основних інструментів журналіста. Тож його тренувати потрібно щоденно. Витрачайте на підготовку своїх голосових зв‘язок хоча б по 15 хвилин на добу. Це дасть вам велику перевагу під час довгої розмови чи прямого ефіру.

IMG_4425_edited.jpg
IMG_4528_edited.jpg

Ангел Ангелов, оператор та режисер

Для гарного відеоматеріалу дуже важливо налаштувати світло та звук. Поцікавтеся завчасно, яке освітлення та акустика на локації, де ви будете знімати. Підготуйте необхідну техніку. Обов‘язково має бути хоча б невеликий мікрофон, щоб знизити інтенсивність стороннього шуму.

Мар’яна Ангелова, журналіст, телепродюсер, сценарист, викладач

Просіть свого героя про послугу - розмову! Пам’ятайте - жодна людина не повинна вам давати інтер’ю! Це лише її   добра воля. Вона може відмовитися як спочатку, так і в ході розмови. Зберігайте чемність та гарний настрій. Життя триває!

IMG_4539.JPG

От, погодьтеся, у нас були найкрутіші тренери?!

А як же проходили самі зйомки? 

 

Напередодні діти з досвідченим інтерв’юером Мар’яною Ангеловою створили базовий список запитань. Адже відеоролики мають бути у певному форматі. Наш фаворит - запитання про спортивні забобони))

 

Напруження, хвилювання. Зірочки перечитують питання, тренуються… І ось тут заходять вони - наші Зірки, чемпіони. Треба було бачити обличчя молодих журналістів. Мабуть, саме так виглядає щастя. 

 

Далі все, як у професіоналів. Камери, світло, запис. Зірочки дуже старанно будували опитуванняя, імпровізували, журналісти із великим стажем позаздрили б. Ну, і колективне фото на згадку. Зірка та команда зірочок. Селфі також дозволялося. Куди ж ми без індивідуальної гри...

 

Так пройшло 5 записів. Далі були розшифровки, монтаж, дизайн. Але зараз ми маємо те, для чого так багато працювали - 5 чудових інтерв‘ю серії «МАЛІОК. ЗІРОЧКИ ПРО ЗІРОК».

Ой, ми ж вас забули познайомити із нашими зірками. Їхні інтерв’ю можна побачити на сторіночках за посиланнями

Без названия (1).jpg

Департамент молоді та спорту

Разом із Департаментом молоді і спорту ми пройшли цікавий шлях від створення ідеї проекту до її реалізації. Працівники цієї структури допомагали нам на кожному етапі роботи, радили, підтримували і були поруч.

На цьому довгому та цікавому шляху нам допомагали наші друзі-партнери, які створювали умови для успішної реалізації проекту. Давайте згадаємо вклад кожного з них.

Без названия.jpg

Інформаційно-творче агентство «ЮН-ПРЕС» Київського палацу дітей та юнацтва

Це не просто партнери, це наші ліпші друзі і майже сім’я. Із самого початку викладачі та діти агентства «ЮН-ПРЕС» долучилися до майстер-класів, зйомок, тренінгів.

До речі, фінал та нагородження ми провели якраз в Палаці дітей та юнацтва.

logo-klichko.png

Музей братів Кличків

Це місце стало осередком нашої школи на цілих 2 місяці. Тут проходили усі майстер-класи та наші неформальні зустрічі для зйомок. Керівництво музею допомагало нам проводити заходи дотримуючись усіх карантинних норм)

IMG_4495.JPG

Ольга Лящук

IMG_4485.JPG

Вадим Гутцайт

IMG_4493.JPG

Наталія Добринська

IMG_4478.JPG

Ілля Кваша

IMG_4523.JPG

Марина Юр'єва

maxresdefault_edited.jpg

Рекламно-маркетингова агенція «Спільна Перемога»

Напевно, у нас би не вийшли такі круті інтерв’ю, якби друзі із «Спільної Перемоги» не познайомили нас із відомими українськими спортсменами. Вони допомогли нам домовитись про зустрічі і зробили усе можливе, щоб вони пройшли вдало.

Logo-68_m.jpg

Київський університет

Бориса Грінченка

Тут, мабуть, і говорити не треба. Адже саме у стінах Університету Грінченка зароджувався цей проект. Любов до журналістики – це наша спільна риса, яку ми перетворюємо щороку в нові цікаві ідеї.

Знаєте, друзі, нам так хотілося залишити пам’ять про ПЕРШИЙ запуск школи спортивної журналістики «МАЛІОК. ЗІРОЧКИ ПРО ЗІРОК». Тому ми створили буклет, в якому розповідається про всі етапи проекту, ділимось порадами від зірок спорту та рекомендаціями від тренерів проекту. Сторіночки зірок мають QR-код для переходу на відео.

 

Буклет ми подарували учасникам проекту, партнерам та спонсорам під час нагородження, надіслали кращим авторам челленджу «ЗА ЩО Я ЛЮБЛЮ СПОРТ», щоб заохотити їх для подальшого творення контенту на спортивну тематику та продовдження співпраці з проектом.

photo5426860825865466716.jpg

І найкрутіша новина для тих, хто дочитав до кінця (як ми і вчили наших юних журналістів).Школа спортивної журналістики «МАЛІОК. ЗІРОЧКИ ПРО ЗІРОК» продовжує свою роботу. Вже відео, що навесні 2021 року буде набір на другий семестр навчання із новими тренерами, зірками і наставниками. Тож чекаємо усіх у нашій команді!

А ПОКИ ЧИТАЙТЕ БЛОГ

НАШИХ ЗІРОЧОК