Життєпис 

17759822_1300154503386007_48511395215131

  Тамара Опанасівна Коломієць народилася 9 квітня 1935 року і Корсуні-Шевченківському на Черкащині. Це край уславленого Тараса Шевченка, де в кожному домі поряд з іконами висів портрет нашого національного генія. От і читати маленька Тамара навчилася за головною книжкою – «Кобзарем». Спочатку  почула поезії від бабусі Ганни, яка, будучи неписьменною, знала напам’ять всього Шевченка. Поетеса згадує, як шукала завчені рядочки в книзі і порівнювала, таким чином і відкрила собі світ літератури. Чарівна природа Черкащини, казки, народні пісні, загадки вплинули на формування таланту поетеси.  Після закінчення школи вона вирішила стати журналістом і поступила в Київський університет імені Тараса Шевченка. Тут її талант помітили і ще студенткою прийняли до професійної спільноти – Спілки Письменників України.

  В творчому доробку поетеси десять збірок лірики для дорослих, багато перекладів з різних мов світу і понад 50 книжок для дітей. Першою, адресованою малечі,  була книжка «Пастушок», в якій Тамара Коломієць розповіла про свої повоєнне дитинство, школу, нехитрі забавки для молодшого братика. Чого тільки не вигадувала письменниця для дітей  – це  лічилки, небилиці,  віршики про працю та добро, природу і любов до рідної землі, колискові і майже 500 віршованих загадок – унікальне для української літератури явище.   Діти дуже люблять пригоди веселого чоловічка Дбайка, казки «Недобрий чоловік Нехай», «Бринчики-мізинчики», «Про мандрівку  Жабунця-хвастунця». Казочки ці мають аудіо-версії і ви їх зможете послухати в інтернеті. А ще Тамара Коломієць однією з перших  ввела в нову українську літературу віршовані абетки. Нині авторка має сім таких азбук – про дерева, що вродило на городі, зоопарк від А до Я, веселе місто Алфавіт та інші.

  Її діяльність на літературній ниві відзначено преміями Павла Тичини, Лесі Українки, Наталі Забіли, багатьма медалями та нагородами. Та головної відзнакою Тамара Коломієць вважає той факт, що її вірші люблять діти, тому і зараз продовжує писати, видавати книжки.

Для читачів цієї книжки, яку ви тримаєте в руках, поетеса передає найщиріші вітання. Згадує, як в університеті на літературній студії подружилася з однією парою – обоє мали вади зору, ця ж проблема передалася діткам. Тамара Коломієць стала хрещеною матір’ю дівчаток і багато віршиків писала для них, з бажанням розкрити всю повноту життя, барви природи, закликати не здаватися перед труднощами і йти вперед. Ця яскрава добірочка віршенят -  її подарунок для вас!

Автобіографія

Бібліографія

колаж книжок