ЯК ПРАВИЛЬНО ЩЕДРУВАТИ


На Різдво колядують. Колядники ходять по хатах і прославляють Христа, співаючи колядки. До речі, приурочені до свята пісні бувають двох видів: колядки – народні твори величального характеру, та коляди – церковні пісні, як «Нова радість стала». А щедрувальники рушають 13 січня, напередодні старого Нового року. Вони зичать господарям добробуту, достатку та хорошого урожаю. Щедрувати можуть і дівчата, і парубки, і дітки, і дорослі.


ПІДКАЗОЧКА МУЗИЧНО-КОСТЮМОВАНА. Щедрувальники мають не просити дарунків та частування, а вітати хазяїв та розважити їх. Тому доречно вдягтися у яскраві костюми, підготувати сценарій для невеличкої вистави і запросити до гурту музику. Можна заграти на сопілці, гітарі, скрипці, бубні… А як не вдасться, то згодяться найзвичайнісінькі дерев’яні ложки або дзвіночки – для ритму.


ПІДКАЗОЧКА ВІРШУВАЛЬНА. Що заспівати господарям? Пропонуємо народного «Щедрика» в обробці Миколи Леонтовича. «Ой ти сивая та і зозуленька», «Меланка», «Ой у полі при дорозі»…Український фольклор багатий на чудові щедрівки!


Зичимо щасливих свят та закликаємо вподобати МаліОК – ми працюєм для діток!

0 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все