ЯК НЕ ЗАПЛУТАТИСЯ У ПАВУТИНІ: ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ


Згідно із статистикою ESPAD, 50% підлітків проводять у соціальних мережах 4 години і більше. Інтернет дволикий: це величезний ресурс для навчання, проте у «павутині» чатують небезпеки. Перша проблема – ігрова залежність, друга – кіберулінг та навіть сексуальне насилля. У День безпечного Інтернету поговоріть із дітками про правила користування мережею, аби від технологій отримувати лише користь.


ПІДКАЗОЧКА ПРАВИЛ: 1. Не можна публікувати свій номер телефону та домашню адресу. Шахраї на це тільки чекають! 2. Навчіть дитину ігнорувати образливі коментарі та повідомлення. Кривдника можна заблокувати, аби не дошкуляв. 3. Попередьте дитину, що не варто розмовляти з незнайомцями на теми особистого характеру. 4. Краще не використовувати справжнє ім’я – Інтернет передбачає анонімність, тож можна вигадати нік. 5. Розкажіть дитині про небезпеки зустрічі із людьми з Інтернету. За привабливою фотографією може ховатися злодій. 6. Часом діти соромляться сказати, що їх шантажують або ображають. Батьки мають бути друзями, з якими можна поділитися проблемою і розв’язати її разом.


ПІДКАЗОЧКА КОНТРОЛЮ. Не весь контент Інтернету придатний до дитячого перегляду. На допомогу батькам розробили програми, що фільтрують інформацію, відкидаючи ту, що несе можливу небезпеку:

Sentry. Цей додаток попереджає батьків про неприйнятний контент або підозрілу активність.

Google Family Link. Дозволяє обмежити час проведення в Інтернеті, допомагає відстежити, де перебуває дитина, показує, як маля використовує планшет або смартфон. Через програму можна схвалювати або блокувати додатки на власний розсуд.

Kids Tracker. Додаток повідомляє батьків, коли дитячий телефон розряджається. Показує геолокацію дитини та історію користування додатками, а також вказує час, проведений за девайсом.


Користуйтеся Інтернетом безпечно та вподобайте МаліОК – ми працюєм для діток!
21 просмотр0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все