ЯК АДВОКАТ СТАВ КАЗКАРЕМ. ШАРЛЬ ПЕРРО


Сьогодні рубрика #ГЕНІАЛЬНЕ_НАУКОПЛАВАННЯ вирушає до іменинника, французького письменника Шарля Перро, який подарував світові «Червону Шапочку», «Кота у чоботях» та «Приспану красуню». Він народився 12 січня 1628 року в Парижі.

У родині парламентського судді доля хлопчика була передбачуваною: початкова освіта від матері, а з 8 років – навчання в університетському коледжі Бове та адвокатська служба. Шарль Перро мав ще 4 братів і сестер, і навіть брата-близнюка, який помер малям. Близнюків назвали на честь французьких королів, і батько очікував від них відповідних звершень.

Шарль вчився на факультеті мистецтв. Гоноровий юнак згодом посварився із викладачем, тому покинув коледж, але не навчання. Він самостійно вчився вдома, брав уроки у приватних вчителів.

Перші вірші та комедії написав ще в коледжі, а казками захопився у зрілому віці. До цього часу працював у адвокатській конторі разом із старшим братом-архітектором (саме він доклав руки до створення Лувру), був радником міністра Кольбера з питань культури, входив до складу Комітету літераторів…


Читання казок входило до трійки популярних світських занять, що зазвичай відбувалися після балів та полювання. Може, тому Шарль Перро вдався саме до такого жанру. «Історії та оповідки минулих часів з повчальними висновками» – так називалася його перша збірка казок, що містила підзаголовок «Казки матінки моєї Гуски». Це збірна назва народної традиції, а не реальна людина. Багато дитячих творів піддавалися редагуванню, бо містили не надто прийнятні для діток подробиці.

ЗАВДАННЯ ДЛЯ НАТХЕННЯ: Казки Шарля Перро дійсно повчальні: «Червона Шапочка» вчить ставитися із засторогою до чоловіків. До речі, образ дівчинки казкар змалював з доньки. Тож перечитайте казки і обговоріть повчальний зміст! Вподобайте МаліОК – ми працюємо для діток!

0 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все