ЩО ТАКЕ ІМУНІТЕТ І ЯК ЗА НЬОГО БОРОТИСЯ


А в нас щодня свято! Це свято родинних оповідок і приємного спілкування з дітками. #ПІДКАЗКОЛОГІЯ – рубрика цікавих фактів, що навчають, розвивають і просто розважають. Скажімо – імунітет, як пояснити дитині це слово, яке нині чуємо дуже часто. Гарний привід – 1 березня, Всесвітній день імунітету. Тож, імунітет – захисний механізм, який допомагає нашому організму боротися з чужорідними чинниками – бактеріями, мікробами, вірусами. Давайте намалюємо цей механізм разом – смішно і наочно! Ось три підказочки, щоб засвоїти поняття.


ПІДЗКАЗОЧКА ВІДСОТКОВА. Імунна система людини досі лишається загадкою. Але точно відомо, що ми вміємо замінювати пошкоджені клітини, захищатися від проникнення шкідливих агентів та боротися з інфекціями. Але здоров’я діток залежить здебільшого від батьків та від них самих. На підтвердження – кілька цифр:


  • якість медичної допомоги впливає на здоров’я на 8-10%

  • обраний стиль життя впливає на 50-55%

  • стан довкілля – на 18-20%

  • спадковість – на 18-20%

Тож, піклуємося про правильний стиль життя – гарне харчування, фізичні вправи та прогулянки на свіжому повітрі.


ПІДКАЗОЧКА (НЕ)ВІТАМІННА. Реклама стверджує, що йогурти підвищують і захищають імунітет – кисломолочним продуктам хитрі маркетологи надали нову суперсилу. Ті буцімто поліпшують мікрофлору, а отже роблять організм витривалим. Насправді корисні йогуртові бактерії не затримуються в кишечнику надовго.


На допомогу і захист прийдуть вітаміни! Взагалі, для нормальної діяльності організму потрібні 13 вітамінів. Цілі комплекси продають у вигляді таблеток, проте вірогідність того, що організм їх засвоїть, незначна. Бо ці вітаміни – синтетичні! Навіть улюблена дітками аскорбінка не вміє захищати від застуди, хіба що послаблює симптоми. Тому лікарі радять збагачувати раціон не дієтичними добавками, а корисними продуктами.

Наприклад, рибою. Сардини, лосось, сьомга та риб’ячий жир багаті на вітамін D. Він формується в клітинах під впливом ультрафіолету – сонячних промінчиків, яких так не вистачає взимку.


ПІДКАЗОЧКА ОРИГІНАЛЬНА. Тож, ми з’ясували, що рибу їсти корисно. А що робити, якщо дитина взагалі від неї відмовляється? Змушувати не варто – тоді обід чи вечеря перетворяться на стрес. Радимо вдатися до творчості у кулінарії. «Несмачна» риба стане привабливою, якщо її запекти під сирною скоринкою. Фрикадельки із сметанним соусом та зеленню зовсім не схожі на рибу. А із філе можна вирізати кумедні фігурки формочками для випічки, і приготувати його з овочами. Ще один секрет – куховарити разом, тоді все смакуватиме!


Ось така наша підказочка про складний, але такий потрібний імунітет. Щоб ваша дитина виросла успішною і здоровою, завітайте на нашу сторіночку з Підказочками! Вподобайте МаліОК – ми працюєм для діток!

3 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все