ЩО МОТИВУЄ НАШИХ ЗІРОЧОК? МАЛІОК РОЗКРИВАЄ ТАЛАНТИ ЮНИХ СПОРТИВНИХ ЖУРНАЛІСТІВ

До фіналу школи спортивної журналістики «МАЛІОК. Зірочки про зірок» залишилось зовсім трохи. Майстер-класи вже позаду, і зараз тривають зйомки роликів про олімпійських (і не тільки) чемпіонів. За час проекту наші юні учасники дізналися та навчилися новому. Але спочатку вони писали нам, за що вони люблять спорт та чому вирішили пов’язати з ним своє майбутнє. Попри зовсім різний вік, усі ці листи об’єднує одне: щире захоплення та натхнення.


Як розповіла Омельченко Анастасія, учениця 11 класу Павлівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів,: «Заняття спортом надають мені сил, пробудження. При цьому не потрібно багато часу витрачати на важкі тренування в спортзалі. Цілком достатньо робити зарядку вранці та регулярно відвідувати заняття з фізичної культури.

Фізична культура у школі – дуже важливий урок, бо там ми робимо зарядку, багато бігаємо, граємо в цікаві ігри, стаємо здоровішими. Спорт – це виховання своєї сили волі та зміцнення здоров'я».


Постійний супутником життя спорт став і для іншої нашої учасниці Єременко Вікторії, учениці 10 класу Павлівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів. «Ще змалку нас вчили

робити руханку, ранкову зарядку та іншу спортивну діяльність. У нашому соціумі стає все більше і більше людей, які пов’язують свою майбутню професію або, узагалі, життя з спортом. Для мене спорт, як і для інших, займає особливу роль у житті. Він дарує мені можливості покращити: моє здоров’я, стан тіла, витривалість та гнучкість».


Проте не всі починають захоплюватися спортом з дитинства. Ось яку історію нам розповіла Пєвнєва Віка, учениця 11 класу Павлівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів: « Скажу відверто, що спорт я любила не завжди. Я ніколи серйозно ним не цікавилася, не слідкувала за останнім спортивними новинами. Але все змінилося з початком карантину у країні. На той момент заборонялося ходити до школи, гуляти з друзями, їздити на екскурсії, життя стало менш активним. Тоді я вирішила почати тренуватися в домашніх умовах. Я кардинально змінила своє харчування відмовившись від цукру, смаженого і, навіть, від білого хліба. Почала тренуватися три рази на тиждень, а в інші дні займатися гімнастикою. Також слідкую за своїм водним балансом. Це кардинально змінило моє життя і стан здоров’я. Я поглянула з іншого боку на спорт, почала його поважати, адже він розвиває силу волі та мотивує на нові звершення. Почала цікавитися спортивними новинами та життям відомих спортсменів. Спорт став частиною мого життя».

Прекрасно, коли люди навіть у не найприємніших ситуаціях знаходять можливості для розвитку.


Яна Лещенко, учениця 8 класу Павлівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів вважає, що спорт може змінити життя якщо не кардинально, то хоча б полегшити виконання щоденних обов’язків. «Спорт допоможе організму зміцніти і це обов’язково стане в нагоді в житті, адже життя іноді підкидає нам випробування. Головне хоча б вранці робити елементарну зарядку, це допоможе суглобам і м’язам знаходитися в тонусі. А якщо говорити про професійний спорт на аматорському рівні, то, природно, там існують певні правила. Якщо, наприклад, в боротьбі або в іншому бійцівському спорті нехтувати правилами безпеки на тренуваннях, то, наприклад, ще до змагань можна пошкодити якусь частину тіла та назавжди зав’язати зі спортом».

Треба завжди пам’ятати про баланс в усьому, навіть якщо здається, що чим більше тренуєшся, тим кращий результат.


Займатися спортом чи ні – особистий вибір для кожної людини. Так вважає Журавський Нікіта, учень 10 класу Єлизаветівського ЗЗСО I-III ст. «Хтось хоче бути спортивним та здоровим, а комусь це просто не потрібно, їх все влаштовує: неспортивний зовнішній вигляд та шкідливі звички. Спорт – це виховання своєї сили волі, зміцнення здоров’я. Спорт – це красиво. Зрозуміло, що людина, яка займається спортом рухається більш граційно за ту, якій шкідливі звички замінюють вправи. Спорт робить нас сильнішими. Морально та фізично».


Багато хто знаходить серед спортсменів своїх кумирів та прикладів для наслідування. Але не наша учасниця Настя Березовська, учениця 9 класу. Вона займається баскетболом вже 5 років, слідкує за своїм харчуванням та способом життя, але їй зовсім непотрібні взірці, щоб стати кращою версією самої себе. «Я не хочу бути схожою на когось, хочу бути лише собою».


Часто батьки з самого дитинства роблять усе, аби їхня дитина полюбила спорт. Віддають її на численні секції, привчають робити зарядку зранку. Але не завжди це виходить. Чому? Відповідь знає наша учасниця Соломія Русин, учениця 6 класу СЗШ №7 м.Львова. «Звичайно, як і в усьому, щоб прищепити любов до спорту у дитини, потрібно знати міру. Замість довгих розмов про те, наскільки корисний спорт, краще подавати власний приклад. Особистий приклад – це пробіжки разом, дихальна гімнастика, ігри на свіжому повітрі, а також багато іншого».


Насправді у виборі виду спорту головне – спиратися на власні відчуття та вподобання. Те, що зараз модно, або чим займаються усі ваші друзі зовсім не обов’язково підходить вам. Так, Крайнюков Артем, учень 10 класу (Інформаційно-творче агентство "ЮН-ПРЕС") розповів, що його захоплення – стрільба з лука. «У кожного з нас спорт із чимось асоціюється: починаючи від прохолоди води та закінчуючи скрипінням снігу під лижами; від почуття п’янкого лету над поручнем до ваги баскетбольного м’яча, який за лічені долі секунди торкається то руки, то підлоги. Час летить подібно до стріли, але мої уподобання не змінилися: я так само палко обожнюю стрільбу з лука. Чому саме такий “не надто безпечний” вид спорту? Просто уявіть собі у найдрібніших деталях: ти стоїш, оточений шурхотливою травою, із заплющеними очима; шкірою відчуваєш ледь помітний вітерець, що одночасно заспокоює й дражнить; розсипавши всі непотрібні думки та розкривши очі, ти бачиш ЇЇ. І з цієї секунди твій погляд спрямований тільки на НЕЇ, сконцентрований погляд на свого найщирішого друга й найзапеклішого ворога, на твої найсвітліші надії та найбільший розпач».

Сподіваємося, кожен у своєму житті знайде справу, яка викликатиме таке щире захоплення.


Ось і все, ми розповіли усі історії наших неймовірних зірочок, поділилися усіма секретами здорового способу життя та, сподіваємося, надихнули кожного, хто їх прочитав, займатися спортом та йти до своєї мети. Дякуємо усім, хто долучився: читав, писав та брав участь у проекті. Бажаємо успіхів та нових звершень!23 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все