ЩО МОТИВУЄ НАШИХ ЗІРОЧОК? МАЛІОК РОЗКРИВАЄ ТАЛАНТИ ЮНИХ СПОРТИВНИХ ЖУРНАЛІСТІВ

До фіналу школи спортивної журналістики «МАЛІОК. Зірочки про зірок» залишилося зовсім трохи. Майстер-класи вже позаду, наразі тривають зйомки роликів про олімпійських (і не тільки) чемпіонів. До речі, за цей місяць учасники поповнили багаж знань із написання текстів та відеозйомки. Але спочатку вони писали нам, за що вони люблять спорт та чому вирішили пов’язати з ним своє майбутнє. Попри зовсім різний вік, усі ці листи об’єднує одне: щире захоплення та натхнення.


Один з наших учасників, Сальніков Святослав, учень 5 класу Переяславської гімназії, займається бальними танцями. Ось як він розповідає про цей прекрасний вид спорту: «Наше життя подібне до танцю. Все це тому, що наш характер тісно переплітається з мовою тіла. Людина, що танцює, вкладає всю свою душу і емоції в рух. Танці іноді лікують душу краще, ніж слова. В кожної людини є свій власний танець, який живе у її душі і в серці!»


Марія Фролова, студентка ІІ курсу фахового коледжу «Універсум» також поділилася своїм спортивним захопленням – веслуванням. «Навантаження надлюдські: на витривалість, на техніку, на вміння володіти спритністю. Багато хто буде зламаний у перші місяці, деякі ж навпаки — почнуть рідше тренуватися і втрачати одержане. Тут все добровільно, тому ті десятки з тисяч, котрі залишаються, — стовідсотково майбутні чемпіони, тому що вони вже залежні від відчуття човна, балансу на хвилях, стартового сигналу, боротьби з вітром. Я вже відчуваю човен частиною себе: один раз занурившись у світ веслування, розумієш — це назавжди. І кожен раз, виходячи на старт у майже штормову погоду та шалений вітер, я відчувала радість, неслась разом із цим вітром та з кожним зануренням весла, намагаючись розвинути найбільшу швидкість, із посмішкою виходила на старт».


Бажаємо і надалі не втрачати наполегливості та запалу та досягати нових вершин!

А от Надія Кравченко, студентка І курсу фахового коледжу «Універсум», вважає, що для того, щоб бути спортивним, непотрібно займатися чимось професійно. «Коли ми зранку прокидаємося з поганим настроєм, потрібно лише 10 хвилин руханки або йоги, і всі проблеми відходять на другий план. Я намагаюся підтримувати такий темп свого життя.

Насамперед, нам завжди наголошують, що спорт – це здоров’я. Його фішка не лише у підтягнутому тілі, а й у тому, що це запорука щасливого життя. Це саме те, що дає мені мотивацію. Кожен має право вибрати, чим доповнити своє життя. Я вирішила, що саме спорт стане моєю маленькою перемогою».


Ще одна наша учасниця, Марія Середа, учениця 6 класу Переяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №7, розглядає спорт у суспільному масштабі. «Я люблю спорт, тому що він робить нації здоровими. У наш час, коли людство постало сам на сам із невиліковними хворобами, агресивними вірусами і забрудненим довкіллям – тільки здорові люди здатні протистояти цим загрозам. Фізичні вправи зміцнюють наш організм, роблять його стійким до різних хвороб, загартовують характер і тренують силу волі. На мою думку, необхідно підтримувати у молоді інтерес до спорту та фізичної культури». Дуже тішить такий серйозний погляд на життя наших юних учасників.


А Альона Максименко, студентка фахового коледжу «Універсум», вважає, що кожен має сам для себе визначити сутність заняття спортом. « Всі ми різні, і можливо комусь навіть не потрібно бігати або робити зарядку зранку, і ця людина буде почувати себе чудово. А деякі люди отримують задоволення від тренувань, насолоджуються самим процесом. Але давайте дивитись правді в очі. Всі ми, хоча б один раз, замислювались над тим, щоб вже сьогодні розпочати тренування. І завжди нам щось заважає, постійно знаходимо якісь відмазки, але ж, насправді, всьому слугує лінь». Тому аби не лінуватися потрібно займатися саме тим, до чого лежить душа.


Звісно, змінити своє життя зовсім не просто. Особливо якщо усі навколо переконані, що «і так нормально». Але позитивний приклад все ж є.


Так вважає наша учасниця Соня Середа (учениця 11 класу Переяславської ЗОШ І-ІІІ ст.№7). «Взірцем нам слугують люди, які присвятили своє життя спорту і прославили нашу Україну. Їх спосіб життя і жага до перемоги надихають мільйони українців і людей інших держав. Важкі виснажливі тренування, падіння і поразки – це сходинки до перемоги. Чемпіони – це звичайні люди, як ми, але їх життя змінив спорт. Спорт став рушійною силою, яка змінила внутрішній всесвіт героїв, життя їх близьких».


А почати займатись спортом можна з будь-чого, головне – завзяття І майже одразу можна помітити результати. Як розповіла Катерина Ковальова, учениця 11 класу Новоукраїнського ЗЗСО І-ІІІ ступенів,: «Мені дуже подобається той факт, що спортом можна займатися де завгодно, а не ходити в дорогі фітнес центри тощо, тобто спорт заощаджує мій час та гроші. Завдяки спорту не можна набрати зайвих кілограмів (особливо це стосується дівчат), можна їсти, що завгодно та якщо правильно займатися спортом і вести активний спосіб життя, то людина не зможе дуже стрімко набирати вагу».


Ще одна наша учасниця, Ліза Мітрохіна, учениця 11 класу Павлівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, вважає спорт просто необхідним в наш час. « Зараз збереження здоров'я актуальна тема у більшості населення нашої планети, так як майже всі, що нас оточує - вбиває нас. Потрібно дотримуватися правил і піклуватися про своє здоров'я в першу чергу. Заняття будь-яким видом спорту загартовує людину та готує її до всяких випадків в житті, бо, як ви всі знаєте, життя – річ непередбачувана. Я, наприклад, намагаюся щоранку зробити зарядку, це мені дає енергію на весь день».


Спортважлива складова здорового способу життя. Як пише Макєєва Марія, учениця 10 класу Новоукраїнського ЗЗСО І-ІІІ ступенів,: «Неможливо уявити здоровій спосіб життя без регулярних занять спортом. Я двічі на тиждень півгодини бігаю стадіоном або прогулююся парком. у зимовий час на вихідних катаюся на лижах. Влітку разом з друзями вибираємося на природу, плаваємо в ставку та граємо в рухливі ігри.

Перебування на свіжому повітрі прекрасно позначається на моєму самопочутті, також бачу користь спортивних занять для моїх друзів. А втома від фізичної активності приносить тільки бадьорість і енергію. Важливо дотримуватися режиму дня та забезпечити повноцінний відпочинок організму вночі. Іншими словами, спати слід не менше восьми годин на добу». В сучасному ритмі життя багато людей справді не розуміють, як виділити зі свого неймовірно зайнятого життя бодай трохи часу на дотримання такого режиму. А шкода, адже усіх грошей не заробиш, а от здоров’я вже не повернеться.


Та й звичні щоденні справи набагато легше виконувати, якщо ти у гарній фізичній формі. Як зазначає Клюєва Анастасія, учениця 11 класу Павлівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів,: «Коли людина займається спортом, то її м’язи завжди в тонусі, а це свідчить про те, що вона може справлятися майже з будь-якими навантаженням. Спорт допомагає розвивати не тільки тонус, а й силу волі в собі. Займаючись спортом ти відчуваєш радість власних досягнень та усвідомлюєш, що наполегливість допомагає у досягненні своїх життєвих цілей!»


Із щирим захопленням пише про спорт наша учасниця Аліна Булава, учениця 8 класу Павлівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів. «Спорт – це моє життя. Я не уявляю свій день без спорту. І я не маю на увазі лише вправи – ні. Кожен день якісь новини, якісь перемоги. Все життя – це спорт. Він захоплює. Я обожнюю фільм про футболіста Пеле «Пеле. Народження легенди». Він так надихає творити, надихає жити та прагнути до кращого. Що нас зупиняє? Що зупиняє створювати себе і своє життя? Втілювати свої мрії в реальність? Почни сьогодні, почни з себе, почни зі спорту. Нехай вдача не усміхнеться в перший раз, це нормально. Роби помилки, падай та вставай. Та завжди пам`ятай – це життя».


Сподіваємося, такі сильні та натхненні слова підштовхнуть наших читачів не здаватися та завжди йти до своєї мети.


Ще одна юна спортсменка, Юлія Передерій, учениця 10 класу Павлівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, вважає, що абсолютно кожна людина може займатися спортом. «У світі дуже багато видів спорту, і можна підібрати щось особисто для себе. Наприклад, я полюбляю плавання але не займаюсь цим професійно, ще мені до вподоби легка атлетика. Я дуже пишаюся тим , що люди займаються самовдосконаленням в сфері спорту , бо це прекрасно!


Щоразу, читаючи розповіді наших юних учасників про спорт, не можна не надихнутися любов’ю до спорту та прагненням до самовдосконалення. А більше історій та порад читайте у наступній публікації.

16 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все