ЩО МОТИВУЄ НАШИХ ЗІРОЧОК? МАЛІОК РОЗКРИВАЄ ТАЛАНТИ ЮНИХ СПОРТИВНИХ ЖУРНАЛІСТІВ

До фіналу школи спортивної журналістики «МАЛІОК. Зірочки про зірок» залишилось зовсім трохи. Майстер-класи вже позаду, і зараз тривають зйомки роликів про олімпійських (і не тільки) чемпіонів. За цей місяць наші учасники дізналися багато нового про написання текстів та відеозйомку. Але спочатку вони писали нам, за що вони люблять спорт та чому вирішили пов’язати з ним своє майбутнє. Попри зовсім різний вік, усі ці листи об’єднує одне: щире захоплення та натхнення.


Ганна Приймук, учениця 7 класу ЗЗСО 235 ім. В'ячеслава Чорновола, пише, що спорт – це чудова можливість знайти нових друзів. «Раніше я не дуже любила спорт і часто лінувалась, але після того, як одного разу мене взяли з собою на баскетбольний матч— все кардинально змінилось. Іноді ми граємо в баскетбол з моїми однокласниками на шкільному дворі. У нас навіть сформувалася своя команда».


Ще одна наша учасниця Даша Нікитишина, учениця 7 класу ЗЗСО №235 ім. В. Чорновола, розповіла, що не уявляє свого щоденного образу життя без спорту. «Спорт – це не лише цікаві та захопливі ігри, а й велика підтримка нашого здоров’я, чудовий спосіб турботи про себе та своє тіло. Щоб підтримувати себе у формі, не потрібно витрачати багато часу на тренування у спортзалі. Робити вправи можна й у себе вдома, наприклад, зранку». Це варто почути усім, хто вважає, що аби займатися спортом обов’язково потрібен абонемент у спортзал чи ціла команда.


А Гліб Кожухар, теж учень 7 класу ЗЗСО №235 ім. В. Чорновола, вважає: «Людину, яка займається спортом, можна одразу впізнати. Це красива, здорова статура, розвинені м’язи. Спорт загартовує не лише тіло, а й характер людини, робить її більш впевненою у собі, дисциплінованою та витривалою. Спорт вчить командній грі, думати про тих, хто поряд та вчасно підставити своє плече». Хлопець займається боксом та завдяки цьому зрозумів, що потрібно захищати слабших та відстоювати свою думку не за допомогою сили. Так тримати!


Але спорт не тільки у ранкових руханках або професійних іграх. Наприклад, Максим Ворощук (7 клас, ЗЗСО №235 ім. В. Чорновола) розповів, що любить у вільний час грати в квача та інші веселі ігри з друзями. Це загартовує здоров’я, а також тренує кмітливість та витривалість. Але і це ще не все. Він займається плаванням вже 7 років і досяг у цьому успіхів. Він вважає, що без спорту людина, вважай, нерухома. «Це можливість контролювати своє здоров’я, добре виглядати, загартовувати характер та зміцнити кістки».


Ще один юний спортсмен та учасник нашого проекту Роман Коваль (учень 7 класу ЗЗСО №235 ім. В. Чорновола) каже: «Спорт приносить задоволення, якщо займаєшся тим, що справді подобається. Тоді він робить тебе здоровим та впевненим у собі. Коли займаєшся спортом, то відволікаєшся від усіх проблем». І це дійсно так, адже перемагати, досягати чогось, для чого прикладав зусилля, - справді незрівнянне відчуття.


А Редько Костянтин, учень 6 класу спеціалізованої школи I-III ступенів №113 технологічного та спортивного профілю навчання, поділився своєю історією успіху в спорті. « Я люблю бігати, змалку. У п’ять років я обганяв восьмилітніх. Отримував від перемоги неймовірне задоволення, але в спортивну школу з легкої атлетики мене не брали. Казали, що я замалий. Куди ми тільки не ходили, не дзвонили, ніде мене не брали. Я займався дзюдо і футболом, але це не приносило мені такого задоволення. Я хотів бігати. Але згодом мене все ж узяли до групи з легкої атлетики.


Крім фізичного здоров’я біг подарував мені багато цікавих знайомств та друзів, з якими я постійно спілкуюсь на тренуваннях та змаганнях. А ще, спорт дає мені відчуття радості від власних досягнень. Я не міг здолати довгі дистанції на змаганнях, а тепер бігаю і 600 метрів, і 1 кілометр. Я маю багато медалей, грамот за 1,2,3 місця за змагання в м. Києва та Німеччині, та не це найголовніше для мене. Най головне те, що я займаюсь улюбленим видом спорту!»


Ця історія не може не надихати. Вона лише ще раз доводить, що якщо справді хочеш чогось досягти, то ніщо не стане на заваді.


А бувають випадки, коли доля з самого народження пов’язує зі спортом раз і назавжди. Наша учасниця Яна Галич, студентка І курсу фахового коледжу «Універсум», розповіла: «В далекому дві тисячі четвертому батьки вирішили назвати мене Яною, бо за декілька днів до мого народження відома українська плавчиня Яна Клочкова здобула золото в Афінах». Спорт став для неї дороговказною зіркою. «Я встаю на ранкову пробіжку, щоразу долаючи лінь і кажучи цьому ворогові «ні». Найкраща мить у спорті та, коли я розумію, що всі зусилля варті того. Коли я бачу результат, пройшовши до нього довжелезний шлях. Спорт щоразу підвищує кінцеву мету».


Одна з найбільш юних наших учасниць Оксенюк Владислава, учениця 4 класу спеціалізованої школи № 118, написала, що займається черлідингом та акробатикою. «Найбільше мені подобається в зайнятті спортом те, що я з кожним тренуванням стаю сильнішою, навчаюся новому і вдосконалюю те, що я вже вмію. Дякуючи спорту у мене з’явилися нові друзі, в школі і на відпочинку я відчуваю себе впевнено, я пишаюся своїми вміннями і з задоволенням ділюся секретами, які знаю. Наприклад, що треба робити, щоб сісти на шпагат». Побажаємо їй успіхів та майбутніх звершень!


Дар’я Могила, студентка І курсу фахового коледжу «Універсум», поділилася з нами тим, що її надихає в спорті: «Я вважаю що всі спортсмени неповторні, з них потрібно брати приклад, тому що кожен вид спорту є нелегким, і треба багато тренуватися щоб досягти вершин та дійти до кінця. Адже цей солодкий смак перемоги так і манить до себе, і, спробувавши його вперше, ти ніколи не зможеш його забути, захочеш мати більше, ставати ще кращим, та бути кращою версією самого себе».


А ми не можемо не захоплюватися нашими учасниками та учасницями, які в такому юному віці обрали для себе спорт справою життя та досягли вже багатьох успіхів.


Ось як пише про спорт Дар‘я Руштина, студентка І курсу фахового коледжу «Універсум». «Будь-який спорт – це мистецтво, а спортсмен – митець, який виточує те, що так любить! Від витонченої гімнастики до жорстоких боксу та бойових мистецтв. Спорт – це не тільки хобі, спосіб провести час. Спорт – це частина життя. Як спортсмена, так і вболівальника. Зміняться материки, висохнуть океани, а спорт так і тектиме кров’ю по судинах людства. Най він тільки процвітає!»


Нехай така палка любов до спорту передається усім нашим читачам через екрани, а більше історій та порад від наших учасників читайте у наступній публікації вже незабаром.16 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все