ШАЛЕНИЙ НАТУРАЛІСТ. ЧАРЛЬЗ ДАРВІН


Кажуть, що риси обличчя людини визначають її характер. Одного разу ніс Чарльза Дарвіна ледь не позбавив науковця можливості вирушити у кругосвітню подорож-експедицію! Справа в тому, що капітан корабля Фіцрой сумнівався у енергійності та рішучості натураліста. І все це – через форму носа!

Рубрика #ГЕНАЛЬНЕ_НАУКОПЛАВАННЯ згадує цю курйозну історію у День Дарвіна, що відзначають 12 лютого, у день народження англійського творця теорії еволюції.

Батько колись сказав малому Чарльзу: «Ти будеш соромом для себе та своєї родини!», бо вважав захоплення сина байдикуванням. Хлопчик в школі навчався дуже посередньо, зате годинами стояв із вудкою, завзято полював, колекціонував рослини, мушлі, мінерали… Класична освіта не мала чим зацікавити малого. Тим паче поглиблено вивчали мови – та Дарвін не мав до цього хисту.


Зате як він вивчав природу! В душі хлопчика цікавість боролося із чуйністю та добротою. Було величезне бажання піти на полювання, але завдавати болю тваринкам не хотілося. Якщо випадково зачіпав якусь собачку, то до кінця дня не міг заспокоїтися. З пташиних гнізд до колекції обережно витягав лише одне яйце. Переживав навіть за черв’яків, призначених для рибалки. Заздалегідь вбивав у солоній воді, аби на гачку не страждали.


Батько присоромив Чарльза лише тому, що не відразу розгледів захоплення сина, хоча сам був лікарем, знався на психології і наскрізь бачив людей. Чарльз Дарвін завжди тепло згадував свого батька. До речі, був у нього асистентом-учнем. Але з медициною не склалося. Лекції з анатомії були дуже нудними, а хірургія здавалася юнаку жорстокою. Він навіть не пробув до кінця на операції, ледь не одразу вибіг.


Після здобуття вищої освіти Чарльз Дарвін вирушив у навколосвітню подорож на кораблі «Бігль». Дослідник протягом п’яти років шукав рештки давніх тварин, досліджував птахів, морських мешканців – примітивних і не дуже. З експедиції до Лондона він привіз зразки рослин, що і зараз ростуть у Ботанічному саду. Дарвін мав ще таку особливість: хотів скуштувати всю їжу тваринного і рослинного походження, особливо рідкісну. Тож на кораблі отримав таку можливість.


ЗАВДАННЯ ДЛЯ НАТХНЕННЯ: Дослідіть з дітками тварин та птахів усього світу! Вподобайте МаліОК – ми працюємо для діток!

0 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все