ПЕРШІ УКРАЇНСЬКІ БАНКНОТИ


Це був знаменний для нашої держави день, який нині для нас абсолютно буденний. Але саме 5 січня 1918 року в Україні з’явилися перші паперові банкноти. 100-гривневі купюри запровадили не просто так, а спеціальним документом Третім універсалом! Їх надрукували в типографії відомого українського видавця і патріота Василя Кульженка. Оскільки паперові гроші були погано захищені, то зовсім скоро зловмисники почали їх підробляти. Нині бузкові українські гривні ласий шматочок для колекціонерів. А все тому, що вони рідкісні і дуже гарні! Перші українські купюри намалював уславлений графік Георгій Нарбут у стилі барокко. Вишуканий орнамент дещо нагадував жіночі фартушки, тому люди охрестили гроші ласкаво «горпинками». А ми маємо для вас тему для ігор – гроші!


ПІДКАЗОЧКА-РОЗГЛЯДАЛОЧКА. Для початку зауважимо, що грати з грошима – не найкраща ідея. Адже це цінність, а ще не дуже гігієнічний об’єкт. Але буде цікаво скористатися сьогоднішньою датою для того, щоб роздивитися символіку грошей. Можемо розшифрувати знаки на тих купюрах, які доступні нині для дитини. Що означають українські гроші, які до речі, визнано одними з найкращих в світі. Розкажіть дитині про особистостей, які зображені на грошах. Хто ці герої? Цікаво!


ПІДКАЗОЧКА ЕКОНОМНА. Зазвичай гроші для дітей мають дуже відносну цінність, адже дітям важко співвіднести певну суму з матеріальними благами. Тож зробіть порівняння, яке дитині буде зрозумілим. Скажімо, що можна купити за 10 гривень – кілограм борошна чи одне тістечко. Це маленьке завдання допоможе ненав’язливо навчити дитину економити, обирати потрібні і корисні речі.


ЗИЧИМО ПРИЄМНИХ ОПОВІДОК І ДОСТАТКУ ВАШІЙ РОДИНІ!

0 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все