НАВІЩО ПОТРІБНА СПОНТАННА ДОБРОТА


Сенді Манн завітала з дітками до улюбленого кафе на сніданок. До тостів подавали каву, та її молодший син відмовився від напою, тому жінка вирішила пригостити відвідувачів. Люди цього жесту не зрозуміли. Може, кава отруєна чи зіпсована? Чому незнайома людина хоче їх пригостити? Завіса непорозуміння впала лише тоді, коли Манн пояснила: дитина не захотіла пити, от і все. Врешті, одна жінка все ж погодилася прийняти частування. Таку історію #ПІДКАЗКОЛОГІЯ розповідає вам у Міжнародний день спонтанного прояву доброти. Тож сьогодні з нагоди свята доречно когось пригостити кавою.


ПІДКАЗОЧКА ПСИХОЛОГІЧНА. Відвідувачі кафе дивувалися вчинку Сенді Манн не дарма: нині людство тяжіє до індивідуалізму і втрачає схильність до емпатії. Навіть у середовищі одинаків, що бояться довіряти незнайомцям, добро необхідне. Воно винятково альтруїстичне: не треба сподіватися на миттєве матеріальне відшкодування. Зате буде психологічне: зробив добру справу людині – розбудив центри задоволення у власному мозку. В організмі підвищиться рівень дофаміну та серотоніну, що нищать стрес та тривожність. Тому бути добрим корисно для здоров’я!


ПІДКАЗОЧКА НАВЧАЛЬНА. Дітей легко навчити бути добрими. Чи знаєте ви, чому дітей називають дзеркалами? У їхньому мозку дуже багато дзеркальних нейронів, що відповідають за наслідування поведінки інших. Недосвідчені малята досліджують і шукають моделі поведінки. Найближчі до них люди – батьки. Вони поводяться певним чином, і маленький мозок сприймає ці дії як власні. Тому, щоб дитина зростала доброю, треба навчитися доброти самим. А далі – кілька простих вправ, які радить портал «Розвиток дитини». Напишіть їх яскравими літерами та повісьте на холодильник.

  • Дорогою до садочка посміхнися до 5 незнайомих людей.

  • Якщо маєш смачні цукерки, треба поділитися із друзями та вихователем.

  • Не можна виганяти дітей із колективу, грайтеся гуртом, аби ніхто не почувався самотнім.

  • Поділися з другом іграшкою!

  • «Будь ласка» та «дякую» – це слова-чарівники.

НІ-ПІДКАЗОЧКА. Часом люди забувають слово «ні», тому живуть чужими проблемами. Насправді відмовити людині – це звична справа, в якій немає нічого злого. Поясніть це дитині! Прийнятно відмовити, коли у дитини просять особисту річ, якою вона не хоче або не може поділитися. Не треба куштувати їжу, яка не подобається чи на яку є алергія тільки для того, щоб не образити того, хто пропонує. Важливо, щоб дитина відмовляла твердо і впевнено. Навчіть аргументувати відмову. До прикладу: «Я не буду з тобою жартувати над цією дівчинкою, тому що образи шкодять людям».


Зичимо всім доброти та закликаємо вподобати МаліОК – ми працюєм для діток!

0 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все