МАНДРИ ПІД ЗЕМЛЕЮ: ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ МЕТРО


Сьогодні відзначають Всесвітній день метро. Але це свято неофіційне, приурочене до відкриття першої у світі лінії метро. Запуск відбувся у Великій Британії 100 років тому. Довжина сягала 6 тисяч метрів і лінія складалася із 7 станцій. Звістка про перше метро сколихнула світ – екзотичний транспорт вразив мешканців багатьох країн. А наш київський метрополітен відкрили у 1960 році. Він був третім після Московського та Ленінградського. Нині це популярний вид транспорту із величезним пасажиропотоком, зручний і швидкий, з історією та таємницями. Маємо декілька підказочок для родинних оповідок про метро!


ПІДКАЗОЧКА ДЛЯ ЗДОРОВ’Я. Уявіть, скільки людей щодня торкаються поручнів! У у Київському метрополітені 124 ескалатори! Тому після поїздки треба обов’язково помити руки або обробити їх антисептиком. Радимо вдягати рукавички.


ПІДКАЗОЧКА КІНЕМАТОГРАФІЧНА. Подивіться з дітками документальні стрічки про українське та світове метро. Думаємо, що малим дослідникам буде цікаво дізнатися про будівництво, потяги, механізми та станції.


ПІДКАЗОЧКА АРХІТЕКТУРНА. А чи любите ви київське метро? Адже тут ми не лише у підземці, а й в осередку цікавого архітектурного ансамблю. Відтак, не поспішаймо до ескалатора, роззирнімось довкола! Зелена гілка – це кам’яна оповідка про князівські часи, червона – відголосок радянських часів та перших метрополітенів, синя – пам’ятник економії зі спрощеними прийомами.


НЕХАЙ МЕТРО НАДИХАЄ ДІТЕЙ НА ДОСЛІДЖЕННЯ!


0 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все