ЛЮБІТЬ УКРАЇНУ! ВОЛОДИМИР СОСЮРА


Напередодні Святвечора у рубриці #ГЕНІАЛЬНЕ_НАУКОПЛАВАННЯ згадуємо поета-лірика Володимира Сосюру – письменник народився 6 січня 1897 року. Його дитинство минуло у розхитаній бідній хаті, одній на десятьох, та ще й з тарантулами! Щоб хоч якось побороти бідність, мати (чорноволоса приваблива сербка, що скидалася на циганку) відвела 11-річного Володимира на Донецький содовий завод.


З дитинства він працював чорноробом та телефоністом, встигав і навчатися. Отримав чудову підготовку від батька, але на заняття ходив нерегулярно. Бо бракувало навіть одягу… Попри негаразди, лишався жвавою допитливою дитиною. Згодом вже відомий поет згадував, що в дитинстві боявся... кавунів: «Вони здавались мені сплячими звірами». А ще дуже любив фісташки! Дитяча праця, звісно, була забороненою, тому бригадир ховав Володю у велику бочку, коли до цеху навідувався інспектор.


У юності Володимиру Сосюрі здавалося, що дівчата більш прихильні до поетів, аніж до звичайних парубків. Можливо, саме тому він і почав писати вірші. Сталося, як гадалося: без уваги жінок поет не лишився. Його творчий доробок вражає: 40 збірок поезій, епічні віршовані полотна і роман «Третя Рота». На найбільшої слави поетові приніс проникливий заклик «Любіть Україну, як сонце, любіть!» Вірш, який має вивчити кожен українець.

ЗАВДАННЯ ДЛЯ НАТХНЕННЯ: Володимир Сосюра написав чимало віршів для дітей. Наівідоміші увійшли у збірки: "Весняний цвіт", "Травнева пісенька", а твір "Моя онученька" присвячений онучці Орисі. Радимо відшукати їх та почитати з дітками! Нехай життя українського генія надихає дітей творити. Вподобайте МаліОК - ми працюємо для діток!

0 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все