ЛЕБЕДІ ДИТИНСТВА ВАСИЛЯ СИМОНЕНКА

Обновлено: 27 янв. 2021 г.


Малий Василько дуже любив літаки. Як пролітала залізна птаха над Біївцями, він здіймав голову і вдивлявся у блакить, слухав гудіння мотора. Сьогодні на честь дня народження в рубриці ЕНІАЛЬНЕ_НАУКОПЛАВАННЯ згадуємо Василя Симоненка, поета-шістдесятника і журналіста.


Зростати Василеві довелося без батька, та він мав маму і діда-майстра на всі руки. На фото ви бачите їх разом. Старий сам зробив онуку чоботи, та й такі, що Симоненко не боявся залізти в найглибшу калюжу на заздрість всім однокласникам. Носив смугасту сорочку і чорні штанці – теж ручної роботи)))


Василь дуже любив книги, читав і вдень, і ввечері, і вдома, і на пасовищі. До речі, саме тут і потоваришував із хлопцем Гришею з сусіднього села. Дружили змалечку, а з 7 класу разом пішки ходили до школи. А долати доводилося 12 кілометрів щодня! На зворотному шляху Василь часто запрошував Грицька до хати погрітися на печі. Вони часто ходили одне до одного в гості. Симоненко йшов на золоту медаль, а друг забагато бешкетував, тож відмінником не став. Проте обидва хлопчаки були дуже добрими та вихованими.

Одного разу Грицько побачив у однокласниці Люби лист, і, як годиться всім бешкетникам, його вкрав і показав Василю. А він поглянув і відразу наказав повернути на місце. Бо лист був… від Василя! Отак шкільний товариш майже викрив перше кохання Симоненка!


Василь Симоненко від природи мав неабиякі здібності до навчання – матеріали уроків засвоював дуже швидко, хіба що тільки математику вдома робив. В школі почав писати вірші, читав їх лише товаришам, допоки один із них не продекламував вірша Симоненка на літературному занятті. Всім так сподобалося, що надіслали твір до дитячої газети «Зірка». Юному поету прийшла відповідь-привітання з редакції!


Коли Василь закінчив школу, поїхав з чотирма однокласниками вступати до Києва. Всі вступили на механіко-математичний факультет, а Симоненко обрав журналістику. Так почався його патріотичний непростий творчий шлях.


ЗАВДАННЯДЛЯ НАТХНЕННЯ: Прочитайте і обговоріть з дітьми чудову віршовану казку Василя Симоненка «Цар Плаксій та Лоскотон». Нехай життя українського генія надихає діток творити. Вподобайте МаліОК – ми працюємо для діток!

0 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все