«ЗДАЄТЬСЯ, Я ПИСАВ ЗАВЖДИ»... ЄВГЕН ГУЦАЛО


Дитинство Євгена Гуцала минало у товаристві книжок. Він перечитав усю батьківську бібліотеку, потім і шкільну. А коли література скінчилася, з рідного села Старого Животова їздив до Корделівки та Калинівки по книги. #ГЕНІАЛЬНЕ_НАУКОПЛАВАННЯ сьогодні згадує книголюба, журналіста та письменника з нагоди його дня народження – 14 січня 1937 року.


Євген народився напередодні німецько-радянської війни. Малим ходив за руку по селу з бабою Ликерою в гості до родичів, милуався природою, споглядав такий величезний і небезпечний світ. Згодом дитячі спогади про нерозірвані патрони і гранати укладуться в повість «Мертва зона». Правдиву розповідь про окупацію України заборонили на 15 років…


Письменник згадував, що свій перший письмовий стіл із грабових жердин змайстрував сам. Сидів у затінку бузку, писав вірші та оповідання. Твори надсилав у Київ, але відповіді редакцій були несхвальними. Епоха соцреалізму відкидала імпресіоністичні замальовки і вимагала писати про те, що ти мрієш поїхати працювати у шахті чи збирати металобрухт.


Батько Євгена працював вчителем, викладав українську мову та літературу. Він навіть ненароком звинуватив сина у плагіаті. «Ти оце звідки списав?» – запитав Євгена на увесь клас, коли прочитав його твір на вільну тему.


«Олень Август», «Сім’я дикої качки», «Чорнобильська дівчина Калина»… Скільки творів створив Євген Гуцало для дітей! Він писав не тільки про невиправних мрійників-дітей, а й про тварин та природу.


ЗАВДАННЯ ДЛЯ НАТХНЕННЯ: Прочитайте з дітками збірочку віршів «Зайці в полі варять борщ». Сподіваємося, що ваша дитина вподобає собі якийсь для вивчення, адже твори Євгена Гуцала милозвучні, сповнені правди та любові. Нехай життя українського генія надихає дітей творити. Вподобайте МаліОК – ми працюємо для діток!

0 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все