ДЕРЖАВНІСТЬ, РЕЛІГІЯ, ВОЛЯ – ЩО ОЗНАЧАЄ ГЕРБ?


Уявіть, що на вашому паспорті виблискує химерний малюнок: козак з мушкетом. Або півколо із зірок на синьому фоні, або одна велика літера «У» з крапкою, або золотий плуг. Важко уявити таке на документі, чи не так? Але ці зображення претендували на почесне звання герба! Їх розглядав Михайло Грушевський із комісією, коли Центральна Рада виявила потребу у державній символіці. Врешті обрали тризуб (до речі, Георгій Нарбут зобразив цей символ на купюрах ще до засідання), який ще багато років потому зазнавав переслідувань і невизнання. Та 19 лютого 1992 року його визнали Державним Гербом України! Тому сьогодні #ПІДКАЗКОЛОГІЯ дивується цікавинкам про національний символ разом із вами.


ПІДКАЗОЧКА ПЕРШОДЖЕРЕЛЬНА. Тризуб карбували за часів Русі-України на різноманітних предметах, що належали роду Рюриковичів. Пов’язують його із Святославом Хоробрим, що жив у X столітті, мав печатку із подібним знаком, хіба що двозубим. Третій зубець додав до знаку князь Володимир Великий, щоб було зручно розрізняти княжі символи. Тільки тоді герби не мали жодного державного значення – були «розпізнавальними знаками», вказували, кому належить меч чи монета.


ПІДКАЗОЧКА ЗНАЧЕННЯ. Історики і досі сперечаються, що ж означає тризуб. Але стверджують, що в основі – язичеські мотиви і сакральне число 3. Тому до вашої уваги запропонуємо різні варіанти трактувань:

  • Це прадавній Рід: Мокош, Дажбог і Перун в центрі.

  • Зашифроване слово «Володимир» або «воля».

  • Триєдність світу.

  • «Куша» – лук із стрілою.

  • Корона або верхівка князівського скіпетра, булави.

  • Дерево з трьома гілками як рунічний символ.

  • Сокіл, що летить вниз – символ доблесті та сили

Нині герб – знак державної влади, символ боротьби за незалежність. Розкажіть ці факти діткам і вподобайте МаліОК – ми працюєм для діток!

1 просмотр0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все