ДЕНЬ ДІТЕЙ-ВИНАХІДНИКІВ:РОЗВИВАЄМО КРЕАТИВНІСТЬ У ДИТИНИ


Чи знали ви, що діти здатні перевернути світ? Маленькі розумники часом перевершують і дорослих. Луї Брайль розпочав роботу над шрифтом для незрячих у 12, бо його не влаштовувало, як були надруковані книги у маленькій бібліотеці в спеціалізованій школі. 11-річний Френк Іпперсон випадково забув солодку газованку надворі, внаслідок чого вона замерзла. Вранці малий спробував вже новий десерт, що нині називають фруктовим льодом. А 15-річний Честер Грінвуд ненавидів носити шапки та шарфики, проте любив гасати на ковзанах. Він почав шукати вихід, як не псувати собі зовнішній вигляд і при цьому не мерзнути. Тому попросив бабцю змайструвати йому щось таке, що гріє тільки вуха. Вони разом виготовили навушники: з’єднали тоненьким дротом два шматочки хутра. Друзям так сподобався новий аксесуар, що вони теж захотіли собі такий.


Дітки не ускладнюють все навколо так, як дорослі. Геніальність у простоті. Може, у вашій родині теж зростає геній? До Дня дітей-винахідників дамо кілька порад, як розкрити маленький талант.


ПІДКАЗОЧКА ДЛЯ КРЕАТИВНОСТІ. Розвивайте у дитині творче мислення! Для цього пропонуємо кілька вправ.

1. Намалюйте на папері ромб або квадрат і запропонуйте маляті домалювати, щоб вийшла машинка. Перетворюйте разом фігури та закарлючки на симпатичні малюнки.

2. Станьте на хвилинку дитиною і спитайте, про що думає риба в акваріумі, на що схоже дерево у дворі і чому сусід сьогодні такий веселий. Чому сонце кругле? Чому цукерки такі смачні? Дитина точно знайде відповідь.

3. Нехай маля вигадає небилицю і одразу ж знайде до неї пояснення. До прикладу, сьогодні у небі було видно інопланетний корабель, прямісінько як у фільмах! А насправді це якийсь роззява впустив гелеву повітряну кульку сріблястого кольору, вона здійнялася високо і стала такою маленькою, що не відрізниш: кулька це чи космічні пірати.

4. Вигадуйте історії з випадкових слів. Назвіть 4 слова навмання і введіть у історію чи казку. Грайте в асоціації, шукайте зайві слова у рядках, показуйте слова рухами.

5. Запропонуйте дитині зробити щось навпаки: почати чистити зуби, тримаючи щітку правою рукою, а потім лівою. Справа проста і невигадлива, але при цьому обидві півкулі мозку мають змогу попрацювати!


ПІДКАЗОЧКА ПІЗНАВАЛЬНА. Розкажіть діткам про маленьких та великих винахідників. Їм ми завдячуємо появою того, що нас оточує. Для цього прочитайте статті, книги, або ж подивіться відео в Інтернеті!


Вподобайте МаліОК – ми працюєм для діток!

0 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все