ДЕНЬ ВЗЯТТЯ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ


Певна річ, коли ж святкувати цей чудовий день, як не сьогодні 1 СІЧНЯ. Тому беремо на себе зобов'язання щодня радувати вас новими цікавими і корисними публікаціями, шукати щось оригінальне в тенетах Інтернету. Натомість вас просимо поширювати, лайкати і коментувати наші маліоцькі ідеї. Згода?

Отже, розпочинаймо! Ми обіцяли, що відновимо нашу чудову і популярну рубрику ПІДКАЗКОЛОГІЯ.Тому ловіть ПІДКАЗОЧКУ, як навчити дітей виконувати взяті зобов'язання.


1. Зручно розташуйтесь на дивані або за сімейним столом, неодмінно у спокійний час (а не під час конфлікту), і проведіть поважну дискусію про проблему, що вимагає згоди всіх сторін. Дуже важливо, перш ніж шукати раціональні шляхи розв'язання проблеми, дочекатись моменту, коли всі заспокояться. Очевидно, що дискусія, в якій учасники знаходяться на межі істерики, плідною не буде.


2. Під час обговорення переконайтеся, що в кожного є можливість поділитися своїми думками й почуттями щодо проблеми, що виникла. Коли хтось висловлює свою думку, перебивати його забороняється. Деякі сім'ї використовують трихвилинний пісочний годинник або таймер. Учасник дискусії, який ділиться своєю думкою, може використовувати цілих три хвилини або завершити висловлювання до закінчення цього часу. Інші сторони, які при цьому його слухають, не мають права відстоювати свою позицію та пропонувати аргументи й докази до того часу, поки не настане їхня черга.


3. Кожну із пропозицій сторін необхідно записати, незалежно від того, наскільки вона видається безглуздою, смішною чи нереалістичною. Не критикуйте жодне із запропонованих рішень, доки не почнеться спільне обговорення. Просто зберіть безліч ідей, викладених на папері. Це дуже допомагає зосередитись на рішеннях.


4. Під час аналізу рішень обговоріть плюси й мінуси кожної з ідей. Ви можете почати з таких запитань:

Чи варто відкинути якісь ідеї через їхню непрактичність? (Можливо, ви не можете собі дозволити їх реалізувати через брак доступних ресурсів).

Чи варто відкинути якісь ідеї, тому що вони демонструють зневажливе ставлення до тих, про кого йде мова?

Чи варто відкинути якісь ідеї, оскільки вони в дійсності не вирішать цю проблему?


5. У результаті повинно залишитись кілька пропозицій. Виберіть ту, з якою може погодитись кожний.


6. За необхідності встановіть точні терміни виконання обіцянок усіма сторонами. Наприклад, якщо ваша донька вирішила зробити прибирання у своїй кімнаті, виберіть час, що що влаштує вас обох.


7. Якщо учасники угоди не виконують свої обіцянки, шанобливо спитайте: «Про що ми з тобою домовилися? Що ти пообіцяла?».


За матеріалами порталу РОЗВИТОК ДИТИНИ

0 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все