ВІН ТОРКНУВСЯ ЗВУКІВ. ЛУЇ БРАЙЛЬ

Обновлено: 27 янв. 2021 г.


4 січня у Всесвітній день азбуки Брайля у рубриці ЕНІАЛЬНЕ_НАУКОПЛАВАННЯ згадуємо людину з неймовірною силою та талантом. Це Луї Брайль, творець шрифту для незрячих, який назвали на честь винахідника. Проте шлях до визнання був досить тернистим.


Трирічний Луї, граючись у батьковій майстерні, випадково пошкодив око шилом. На жаль, інфекція дібралася і до другого ока – у 5 років хлопчик повністю осліп. Батьки доклали зусиль до освіти Луї, щоб той прожив гідне життя навіть попри травму. До нього кілька разів на тиждень приходив вчитель музики, а згодом сільський вчитель порадив батькам віддати хлопчика в Королівський інститут для сліпих. Саме тут 10-річний Луї вчився по книжкам з дуже недосконалим рельєфним шрифтом, освоїв фортепіано і навіть навчився грати на органі!


Чи знали ви, що в основу шрифту Брайля лягла розробка для військових? Це була система Барб’є, створена для читання солдатами вночі. Називалася вона сонографією. Але Луї не задовольняла відсутність розділових знаків, величезна кількість крапок (шість у висоту і дві в ширину), недотримання правил правопису. Вперше юнак торкнувся до сонографії у 12, а у 15 вже розробив новий шрифт у комбінації з 6 крапок, з цифрами та розділовими знаками.


Луї Брайль викладав алгебру та географію, ще й працював органістом у паризькій церкві. І, звісно, викладав діткам музику. Він також розробив і нотну грамоту для незрячих. Шрифт Брайля став популярним лише за два роки по смерті творця, а перша надрукована ним книга називалася «Історія Франції».


ЗАВДАННЯ ДЛЯ НАТХНЕННЯ: Пошукайте з дітками документальні стрічки про шрифт Брайля та його творця, щоби разом првести час цікаво та корисно!

Нехай дитинство геніїв надихає нас щодня і дає приклади саморозвитку та мужності. Вподобайте МаліОК – ми працюємо для діток!

0 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все