ВІЛЬНА ШКОЛА ДЛЯ ВИХОВАННЯ ВІЛЬНОЇ НАЦІЇ!


Чи знали ви, що перший дитячий садочок в Україні відкрили завдяки клопотанню 15-річної дівчини? «Ви ж сама ще дитина», – відказали піклувальники шкільного округу Софії Ліндфорс, коли вона прийшла просити дозвіл на відкриття. Та все ж дали! І в Києві почав роботу дебютний навчальний заклад для дошкільнят, розрахований на 20 діток з дворянських родин. Рубрика #ГЕНІАЛЬНЕ_НАУКОПЛАВАННЯ розповість вам про неймовірну засновницю Софію Русову (в дівоцтві Ліндфорс). Народилася вона 18 лютого 1856 року.


Софія Русова походила із високоосвіченої родини, проте рано втратила матір, тому вихованням дівчинки займалася няня, проста українська жінка. Завдяки їй Софія мала змогу спілкуватися з селянськими дітьми та спостерігати, з якими величезними зусиллями працюють їхні батьки. Згодом дівчинка навчалася у престижній гімназії в Києві, а бойове хрещення проходила в садочку, про який ми згадували вище. Там познайомилася з родиною Старицьких: доленосна зустріч відкрила для неї світ Старої Громади. А садочок став ще й центром розвитку національної культури – у приміщенні ввечері проходили репетиції народного драмгуртка.


Життя Софія Русова присвятила навчанню: вчилася, досліджувала і навчала інших: діток – зростати творчими й патріотичними, а дорослих – допомагати їм у цій непростій справі. Пропонуємо вам ознайомитися з інсайдами від легендарного педагога.


  • «Двомовна школа – це педагогічний нонсенс і життєвий злочин, яким жартувати не слід», – стверджувала педагог. Вона вважала, що дітей слід вчити однією мовою. Рідною, українською.

  • Вчитель – це апостол науки. Він працює не задля матеріальної винагороди, а виконує гуманне завдання. Виховує в учнів характер та зміцнює волю. Має ґрунтовну теоретичну підготовку, особливо з психології.

  • Не варто довіряти виховання дитини лише школі. Серед учасників виховного впливу ще є родичі, духовний наставник (священник) і хрещені батьки. Цю тезу розвиває і сучасна педагогіка - не нехтувати родинними та релігійними аспектами.

  • Здавалося б, головна мета школи – навчити грамоти. Проте Софія Русова головними цінностями освіти вважала розвиток моральності, почуття щастя від товариства та навчання, засвоєння соціальних знань.

Ось такою освітньою вийшла наша сьогоднішня оповідка! Вподобайте МаліОК – ми працюєм для діток!

0 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все