БЛОХА, ЩО ВМІЄ ТАНЦЮВАТИ: ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ УКУЛЕЛЕ


Сьогодні відзначають Всесвітній день укулеле! Це маленький музичний інструмент, що дуже нагадує гітару. На грифі – усього 12 ладів, а струн – 4. Інструмент набув популярності серед вуличних музикантів у XV столітті у Європі. Тоді струнні інструменти коштували дорого, а грати на чомусь треба було. Так і з’явилися спрощенні гітари. У XIX столітті їх завезли на Гавайські острови. Місцеві і назвали інструмент «укулеле», що в перекладі означає «блоха, яка стрибає». І не дарма: під звуки гавайської так і тягне танцювати, звучання інструменту дуже дзвінке і позитивне. А кольорів – безліч: від яскравого рожевого до темного зеленого.


ПІДКАЗОЧКА ПЕДАГОГІЧНА. Діткам треба займатися музикою! Такі заняття розвивають слух, дрібну моторику і дають уявлення про точні науки. Чому струни укулеле так весело грають, якщо їх зачепити? Через гармонійні коливання, про які згодом розкажуть на уроках фізики. До того ж гра на інструменті вчить надовго концентрувати увагу, тренує пам'ять, робить дитинку більш терплячою. І вчить долати труднощі на шляху до мети. Укулеле хоч і мініатюрне, але на початку пальці лівої руки будуть боліти. Згодом це мине.


ПІДКАЗОЧКА ЗРУЧНОСТІ. Класична гітара для діток може виявитися громіздкою та заскладною. А укулеле ніби створено для маленьких дитячих ручок. І струн на ньому 4, а не 6. Проте це повноцінний інструмент для дорослих. Звісно, що краще вчитися грати по нотах, але можна послуговуватися і табулатурами. Вони мають вигляд 4 паралельних ліній, що відповідають розміщенню струн. На цих лініях є цифри – вони вказують на номер ладу. Перший лад знаходиться найвище, біля грифу. А далі другий, третій… Цифра показує, на якому ладу яку струну затиснути. От і все!


Досліджуйте світ музики та вподобайте МаліОК – ми працюєм для діток!

3 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все